تاریخچه شرکت سمعک زیمنس

شرکت زیمنس در سال 1847 تاسیس شد و در طیف گسترده ای از صنایع مختلف بصورت بین المللی فعالیت می کند. زیمنس اولین تولید کننده سمعک در سال 1913 ، تقریباً 110 سال پیش بود و سمعک های زیمنس اکنون توسط اکثریت افرادی که از کم شنوایی رنج می برند استفاده می شود. در حالی که در آن زمان سمعک های زیمنس بزرگ و حجیم بودند ، دستگاه های مدرن زیمنس، بسیار زیبا و مجهز به آخرین فن آوری هستند. این شرکت در سال 1847 توسط J.G Halske و Werner Siemens برای ساخت سیستم های تلگراف تاسیس شد اما با دستیابی به این فناوری به آرامی در صنایع مختلف گسترش یافت. بخش سمعک شرکت زیمنس در سال 2015 به شرکت سیوانتوس فروخته شد. دفتر مرکزی شرکت زیمنس اکنون در برلین آلمان مستقر است. زیمنس یکی از معدود شرکت های جهانی است که به دلیل بی شماری نوآوری در فناوری شناخته شده است. زیمنس به غیر از مشارکت در شرکت های حمل و نقل ، ارتباطات ، کالا های پزشکی و بخش های روشنایی ، به عنوان پیشرو در صنعت سمعک بسیار محبوب است. حتی امروز این شرکت بزرگترین تولید کننده سمعک در جهان است. تیم تحقیقاتی زیمنس همیشه بر ایجاد چیزی جدید و ابتکاری متمرکز بوده است. این شرکت بیش از 140 سال تجربه در ایجاد دستگاه هایی برای کاهش شنوایی دارد.

تعهدات شرکت سمعک زیمنس

سمعک های زیمنس، به عنوان بزرگترین تولید کننده سمعک در جهان انواع مختلفی دارند. تخمین زده می شود که تقریباً از هر 4 دستگاهی که امروز فروخته می شود ، یکی از آنها زیمنس است. زیمنس طیف کاملی از دستگاه های شنوایی را با گزینه های مختلف از سمعک های پشت گوشی کلاسیک گرفته تا جدیدترین سمعک های ظریف داخل گوشی ارائه می کند. قیمت سمعک زیمنس بر اساس سطح تکنولوژی انتخاب شده متفاوت است. هر نوع سمعک زیمنس، از فناوری و طراحی متفاوتی برای کمک به افراد برای بهتر شنیدن برخوردار است. به علاوه ، جدیدترین طرح ها و گزینه های موجود می توانند نیازهای بسیاری از افراد را که به دنبال راه حل هایی بهتر برای کاهش مشکل شنوایی هستند تأمین کند. زیمنس نه تنها در ایجاد بهترین سمعک ها متمرکز است ، بلکه کمک به افراد دچار کم شنوایی را به روشی بهتر اولویت می دهد. برخلاف سمعک های بزرگ گذشته ، آخرین طیف گسترده از سمعک های زیمنس، دیجیتالی، ظریف و مبتنی بر ویژگی پردازش صدای خود فرد هستند.

تکنولوژی های سعمک که اولین بار با زیمنس معرفی شدند

زیمنس توسعه دهنده اولیه سمعک های آنالوگ بود و از اولین کسانی بود که سمعک های دیجیتال را به بازار فرستاد. زیمنس اولین تولید کننده سمعک با میکروفن های جهت دار بود. در سال 2004 ، برای اولین بار توسعه اتصال بی سیم دو گوش برای هماهنگی و تعادل ورودی های صوتی بین دو سمعک توسط زیمنس انجام شد.

رده بندی سمعک های زیمنس از نظر تکنولوژی چگونه است؟

سمعک زیمنس اکنون با برند سیگنیا شناخته می شود. در طول سالیان طولانی، فن آوری، کیفیت و اعتبار برند زیمنس باعث شده است افراد آن را به سایر برندها ترجیح دهند. قبلا تمام محصولات سمعک زیمنس به سه گروه Primax و Binax و Micon تقسیم بندی می شدند. ولی اکنون کل سمعک های زیمنس به دو گروه X & Nx و essential طبقه بندی می شوند.

سمعک های essential زیمنس

سمعک های طبقه Essential زیمنس، فناوری هوشمند را با دوام و طول عمر طولانی مدت ترکیب می کنند. این سمعک ها پوشش نانو محافظ در برابر رطوبت ، عرق ، خاک و ریشه دارد و عملکرد قابل اطمینانی دارند. قابل درک بودن گفتار حتی در محیط های پر سر و صدا ، هر سمعکی را در گروه سمعک های Essential ، به یک شریک قابل اعتماد تبدیل می کند. سمعک های این گروه در انواع پشت گوشی، داخل گوشی و رسیور در کانال موجود هستند.

سمعک های موجود در گروه X & Nx مجهز به به روز ترین تکنولوژی سمعک هستند. پلتفرم Nx، که در سال 2017 معرفی و ارائه شد، مجهز به تکنولوژی OVP است. تکنولوژی OVP باعث می شود فرد صدای خود را با کیفیت بهتر و طبیعی تر بشنود. همچنین در سمعک های Nx درک گفتار در نویز و قابلیت اتصال سمعک به سایر دستگاه های جانبی ارتقا یافته است. سمعک می تواند اطلاعات چند بعدی از محیط را تجزیه تحلیل کند و پاسخ شنوایی متناسب با نیازهای افراد را فراهم کند. پلتفرم X، از فناوری انقلابی جدید YourSound بهره می برد که توسط اولین سنسورهای حرکتی صوتی در جهان ساخته شده است. پلت فرم Signia Xperience از سنسورهای صوتی پیشرفته و حسگرهای حرکتی برای نظارت دائمی بر صدا از هر جهت استفاده می کند. این طبیعی ترین کیفیت صدا و وضوح صدا را در هر شرایطی فراهم می کند. این تکنولوژی، مکان یابی بهتر اصوات ، پردازش دقیق صدای شخص ، نسبت سیگنال به نویز بیشتر و بسیاری از ویژگی های دیگر را برای ارائه منظره صوتی پویا با دقت تمام و با جزئیات بسیار بیشتر فراهم می کند. سمعک های گروه X & Nx در انواع مختلف پشت گوشی، داخل گوشی و رسیور در کانال و نیز شارژی یا غیر شارژی موجود هستند.

مقایسه ویژگی های سمعک زیمنس بر اساس مدل

مدل 3Nx/X 5Nx/X 5Nx/X
رده تکنولوژی معمولی استاندارد پیشرفته
تعداد کانال 24 32 48
کاهنده اکو *
تمرکز بر گفتار هدف * *
صدای واضح و شفاف * *
برنامه درمان وزوز * * *
پهنای باند وسیع *
ارتقای مکالمات تلفنی * * *
حذف نویز * * *
موسیقی HD *
ارتباط با اپلیکیشن تلفن همراه * * *

ویژگی های سمعک های زیمنس

در جدیدترین تکنولوژی سمعک های زیمنس، ویژگی های پردازش صدا ، اتصال سمعک به سایر وسایل و قابل شارژبودن ارتقا یافته است. جدیدترین سمعک های زیمنس، مجهز به تکنولوژی Xperience هستند که چندین فن آوری پیشرفته را که به بهبود تجربه سمعک کمک می کنند ، ادغام می کند. این فن آوری ها عبارتند از:

-تکنولوژی YourSound یک فن آوری منحصر به فرد است که از حسگرهای حرکت صوتی برای تشخیص زمان حرکت استفاده می کند. هنگامی که در حال حرکت هستید ، سمعک های شما بیشتر به صدای اطراف گوش می دهند تا صدای یک دوست را هنگام پیاده روی یا دویدن دریافت کنند.

-ارتباط Ultra HD بی سیم دو گوش، تبادل مداوم و با کیفیت صدا بین دو سمعک را امکان پذیر می کند و امکان پردازش دوگانه صدای خود شما و سایر محیط های صوتی وجود دارد.

-تکنولوژی beam-forming دو گوشی، درک واضح گفتار و تجربه شنیداری طبیعی تری را فراهم می کند.

– پردازش صدای شخصی (OVP) صدای شما را کاملاً مستقل از همه صداهای دیگر اسکن و پردازش می کند ، که به بهبود درک گفتار دیگران کمک می کند.

– محدوده پویایی گسترده حداکثر ورودی 113 دسی بل را ارائه می دهد و باعث بهبود کیفیت سیگنال در محیط های با صدای بلند می شود.

– الگوریتم های فضایی HD، به مکان یابی صدا ها کمک می کنند.

– آنتنLaser-Edge ، ترکیبی از جریان بلوتوث با کیفیت بالا و جریان صوتی 2.4 گیگاهرتزی وسایل جانبی زیمنس برای ارتباط سمعک با تلفن همراه و تلویزیون است.

– باتری های قابل شارژ لیتیومی، با شارژ شبانه یک روز کامل دوام می آورند

-تکنولوژی TeleCare 3.0 ، شنوایی شناس شما را قادر می سازد تا از راه دور میزان استفاده شما را کنترل کرده و تنظیم سمعک را از راه دور بصورت آنلاین انجام دهد . “یک تماس مجازی از منزل” به شما امکان می دهد تا همان زمان مشکل خود را بازگو کنید و تا زمانی که تنظیمات درست نشود با شنوایی شناس ارتباط برقرار کنید.

سمعک زیمنس

امکانات بلوتوثی سمعک های زیمنس

سمعک زیمنس می تواند بصورت بی سیم با تلفن همراه آیفون متصل شود و صدا را دریافت کند. همچنین زیمنس برای ارتباط سمعک هایش با تلفن همراه با سیستم اندروید، تلویزیون و سایر وسایل بلوتوث دار، انواع مختلفی لوازم جانبی در نظر گرفته است.

سمعک های شارژی زیمنس

سمعک زیمنس، طیف گسترده ای از سمعک های قابل شارژ را با استفاده از باتری های لیتیومی ارائه می دهد. مدل های Charge & Go X دارای قابلیت بارها شارژ شدن در طول شب هستند . سمعک های Styletto X دارای پایه شارژ بی سیم شارژی Qi هستند تا در هنگام سفر از آنها استفاده کنید. شارژر قابل حمل، سه بار شارژ کامل به یک جفت سمعک می دهد ، به این معنی که استفاده کنندگان بدون نیاز به اتصال به برق چهار روز کامل از سمعک استفاده می کنند.

مقاله مرتبط : مشاوره آنلاین خرید سمعک

انواع مدل های سمعک زیمنس

زیمنس ابزارهای شنیداری ممتازی را تولید می کند ، که توسط متخصص شنوایی شناسی براساس نتایج آزمایش شنوایی برنامه ریزی می شوند. طیف گسترده ای از مدل های سمعک زیمنس برای تمام سطوح کم شنوایی است ، از مصرف کنندگان برای اولین بار با کم شنوایی خفیف تا خریداران باتجربه با کم شنوایی شدید تا عمیق که قبلا چندین دستگاه سمعک خریداری کرده اند.

سمعک های مجهز به تکنولوژی X

سمعک های سری X( Xperience ) با دارا بودن سنسورهای حرکتی صوتی ، به تغییرات در محیط گوش دادن شما پاسخ می دهند. سنسورهای حرکتی به سمعک ها اطلاع می دهند که چه زمانی در حال حرکت هستید. سپس ، ویژگی پردازش صوتی محیط پویا پاسخ می دهد و تنظیمات سمعک شما را تنظیم می کند تا صدای بهینه را ارائه دهد. سمعک های سری X بر اساس پلتفرم YourSound technology هستند که نسخه بعدی و ارتقا یافته تکنولوژی Nx می باشند. آنها از فناوری محبوب پردازش صدای شخصی (OVP) برخوردارند که با پردازش مجزای صدای خودتان از صداهای دیگر ، صدای طبیعی شما را طبیعی تر می کند.

زیمنس معتقد است تراشه Xperience که سیستم YourSound را تأمین می کند شامل 80٪ ترانزیستور بیشتر و هفت برابر حافظه نسبت به تراشه قبلی Nx است در حالی که 60٪ کوچکتر است. در نتیجه ، سمعک های Xperience کوچکتر و در عین حال قدرتمندتر از نسخه های قبلی هستند. سمعک های مجهز به این تکنولوژی عبارتند از:

مقاله مرتبط : سمعک اتیکن

مقاله مرتبط : راهنمای خرید سمعک باها

سمعک Pure X زیمنس

سمعک های جدید Pure X ، نسخه ارتقا یافته مدل رسیور در کانال سمعک های قبلی Pure Nx هستند. این سمعک می تواند باتری معمولی یا قابل شارژ لیتیومی داشته باشد. برای کمک به مدیریت جفت شدن بلوتوث ، تنظیمات برنامه و سایر لوازم جانبی، Signia همچنین یک برنامه جدید تلفن همراه را معرفی کرد که عملکرد چندین برنامه قبلی را با هم ادغام می کند.

Pure 312 X دارای طراحی محتاطانه تری نسبت به مدل های قبلی Pure است. از طریق باتری های با طول عمر طولانی 312 تغذیه می شود و از قابلیت ارتباط بلوتوثی با دستگا های تلفن همراه ، موسیقی و تلویزیون و تله کویل اختیاری برخوردار است.

Pure Charge & Go X یک سمعک رسیور در کانال قابل شارژ با ارتباط بلوتوثی است. باتری های قابل شارژ لیتیومی 16 درصد کوچکتر هستند و 20 درصد ظرفیت شارژ بیشتری نسبت به مدل قبلی Pure & Go Nx دارند. این سمعک ها همچنین دارای یک دکمه گهواره ای جدید برای تنظیمات آسان تر هستند و همراه با یک شارژر القایی جدید که به عنوان یک رطوبت گیر نیز کار می کند.

سمعک Styletto X زیمنس

سمعک های Styletto به دلیل طراحی زیبا ، کارایی بالا و کیفیت صدای طبیعی شناخته می شوند. باتری های قابل شارژ لیتیومی به شکل باریک و منحنی شکل در بالای سمعک قرار دارند. این سمعک در رنگ های مختلفی موجود است.

سمعک های Styletto X تماس های صوتی و موسیقی را مستقیما و بی سیم از تلفن همراه آیفون پخش می کنند. همچنین می توانند از طریق لوازم جانبی StreamLine Mic و StreamLine زیمنس، صدای تلویزیون و سایر تلفن های همراه را به صورت بی سیم و بلوتوثی دریافت کنند. خانواده Styletto X دارای سه سطح قیمت / عملکرد است و با کنترل از راه دور miniPocket ، لوازم جانبی StreamLine و برنامه Signia کار می کند. این سمعک ها در پنج ترکیب رنگ موجود است.

سمعک Silk X زیمنس

زیمنس معتقد است سمعک های Silk X نهایت اختیار را دارند. این سمعک های داخل گوشی کاملا داخل کانال گوش قرار می گیرند، 20 درصد کوچکتر از نمونه های قبلی هستند و باعث می شود در گوش تقریباً نامرئی به نظر برسند. این سمعک ها نیاز به قالب گیری و ساخت پوسته سفارشی ندارند بلکه به جای آن، یک قالب آماده از جنس سیلیکون انعطاف پذیر دارند که به راحتی در گوش کانال گوش قرار می گیرد. آنها از باتری های سمعک یکبار مصرف کوچک سایز 10 استفاده می کنند و در سه سطح فناوری / عملکرد ارائه می شوند.

سمعک CROS X زیمنس

زیمنس همچنین راه حل های CROS را برای افرادی که ناشنوایی یک طرفه دارند ارائه می دهد. CROS Silk X و CROS Pure 312 X از باتری های سمعک یکبار مصرف استفاده می کنند و CROS Pure Charge & Go X یک مدل شارژی است. همه دستگاه های CROS X با Signia App و ریموت کنترل miniPocket سازگار هستند.

سمعک های مجهز به تکنولوژی Nx

پلتفرم Nx ، نسل قبلی سمعک های ارائه شده توسط سیگنیا بود. بسیاری از مدل های این تکنولوژی امروز نیز به فروش می رسند ، از جمله Motion Nx و Insio Nx که هنوز جایگزین پلتفرم Xperience (X) نشده اند. مدل های Xperience که در بالا توضیح داده شده اند ، جایگزین Pure Nx ، Silk Nx و Styletto Connect شده اند. زیمنس، فناوری پردازش صدای شخصی Own Voice Processing (OVP) خود را برای اولین بار با پلتفرم Nx معرفی کرد. سمعک های مجهز به این تکنولوژی عبارتند از:

سمعک Motion Nx زیمنس

سمعک های پشت گوشی Motion 13 Nx به گونه ای طراحی شده اند که حداکثر انعطاف پذیری را در گزینه های ارتباطی و تنظیم فراهم می کنند. فناوری اختصاصی Nx یا پردازش صدای شخصی (OVP) ، صدای کاربر را با صداهای اطراف هماهنگ می کند و درک گفتار را در نویز افزایش می دهد. جریان مستقیم مبتنی بر بلوتوث از تلویزیون و تلفن همراه ، اتصال پیشرفته تری را فراهم می کند و برنامه myControl امکان کنترل سمعک از طریق تلفن همراه را فراهم می کند. مدل Motion Charge & Go Nx دارای باتری قابل شارژ است که با یک بار شارژ شبانه، استفاده از آن در تمام روز را فراهم می کند.

سمعک Insio Nx زیمنس

سمعک Insio Nx نیز از نوع سمعک های بسیار کوچک و سفارشی داخل گوشی است. آنها کوچکترین سمعکی هستند که مجهز به تکنولوژی Nx هستند و دارای اندازه های مختلفی هستند. سمعک های داخل گوشی بزرگتر Insio Nx (ITC و ITE) از طریق لوازم جانبی به تلویزیون های مجهز به بلوتوث و تلفن همراه متصل می شوند. سیگنیا هنوز خط تولید سمعک سفارشی Insio X را راه اندازی نکرده است.

برنامه های سمعک و لوازم جانبی زیمنس

لوازم جانبی بی سیم زیمنس، قابلیت اتصال بلوتوثی سمعک و آیفون را فراهم می کند و برنامه های تلفن همراه موجود برای سیستم عامل های iOS و Android امکان کنترل بی سیم بلوتوثی میزان صدا ، تنظیمات برنامه و مدیریت لوازم جانبی بلوتوثی توسط سمعک را دارند. برنامه های سمعک و لوازم جانبی زیمنس شامل این موارد هستند:

برنامه سمعک سیگنیا (The Signia App)

برنامه سمعک سیگنیا چندین ویژگی دارد از جمله قابلیت کنترل از راه دور سمعک، انتخاب شنوایی جهت دار ، تنظیمات اتصال بی سیم و قرارهای مجازی. تا زمان نگارش این مقاله ، برنامه Signia در حال حاضر دارای 2 ستاره در store App و 3 ستاره در store Play است.

از نظر قابلیت کنترل از راه دور ، این برنامه به شما امکان می دهد برنامه های گوش دادن را تغییر دهید ، میزان صدا را تنظیم کنید ، تعادل بین گوش ها را تغییر دهید ، جهت مورد نظر را تغییر دهید و میزان صدای صوتی بی سیم را تنظیم کنید. این برنامه همچنین اطلاعات اتصال و وضعیت باتری را فراهم می کند.

ویژگی برجسته دیگر، قرارهای مجازی است که توسط برنامه تسهیل می شود. شما می توانید با شنوایی شناس خود تماس ویدیویی داشته باشید ، وی می تواند سمعک شما را به صورت لحظه ای تنظیم کند. برنامه سیگنیا به شما امکان می دهد عملکرد سمعک خود را پس از قرارهای مجازی رتبه بندی کنید ، بنابراین اگر نیاز باشد شنوایی شناس می تواند زمان قرار ملاقات بعدی را برنامه ریزی کند. سمعک های مجهز به تکنولوژی Px، Nx و X در تمام رده های قیمتی و عملکردی قابلیت ارتباط با این برنامه را دارند.

سمعک زیمنس

میکروفون Signia StreamLine Mic زیمنس

یک میکروفون گیره ای است که به عنوان یک هندزفری موبایل عمل می کند ، StreamLine Mic از هر دستگاه بلوتوثی ، از جمله تلفن های همراه ، رایانه های شخصی ، لپ تاپ ها و دستیارهای هوشمند مانند Alexa، Siri و Google Assistant، سیگنال صوتی را به سمعک های سیگنیا منتقل می کند. این میکروفون با سمعک های Styletto X، Pure X، Styletto Connect، Motion Nx و Pure Nx قابل اتصال است.

Signia StreamLine TV

StreamLine TV صدا را از تلویزیون مستقیماً به سمعک منتقل می کند و تا فاصله 30 فوت عملکرد دارد. این ابزار، به طور خودکار با سمعک ها جفت می شود و همزمان چندین کاربر سمعک می توانند از آن استفاده کنند. اگر از لوازم جانبی دیگر زیمنس استفاده می کنید و می خواهید یک تماس تلفنی برقرار کنید ، StreamLine TV به طور خودکار صدای تلویزیون را قطع می کند. میزان صدا را می توان با برنامه تلفن همراه myControl تنظیم کرد. این ابزار کابل های مختلفی برای اتصال با اکثر تلویزیون ها دارد از جمله ورودی و خروجی نوری( optical ) . همچنین از صدای Dolby Digital پشتیبانی می کند. این ابزار با سمعک های Styletto X، Pure X، Styletto Connect، Motion Nx ، Pure Nx و Pure primax قابل اتصال است.

ریموت کنترل های سمعک

دو وسیله جانبی، امکان کنترل از راه دور سمعک های زیمنس را فراهم می کنند. یکی از آنها miniPocket نام دارد که یک ریموت کنترل دکمه ای است و به اندازه کافی کوچک است که می تواند به عنوان جا سوئیچی حمل شود. ریموت کنترل دیگر، easyPocket نام دارد که یک وسیله بزرگتر با دکمه های راحت و صفحه نمایش آسان برای خواندن است و می تواند در کیف دستی یا جیب حمل شود. این ابزار با سمعک های Styletto X، Pure X، Styletto Connect، Motion Nx ، Pure Nx ، Pure primax و Cellion primax قابل اتصال است.

سمعک زیمنس برای وزوز گوش چه راهکاری دارد؟

بیشتر سمعک های سیگنیا از ویژگی وزوز درمانی برخوردار هستند. این سمعک ها با انتشار یک سیگنال درمانی سفارشی – مانند اصوات آرامش بخش از جمله موج هایی که به ساحل برخورد میکنند – شما را از تمرکز روی صدای وزوز گوش منحرف می کند. سمعک های زیمنس به انواع مختلف سیگنال درمانی مجهز هستند ، از جمله چهار سیگنال موج اقیانوس الهام گرفته از طبیعت و پنج صدای ایستا و از پیش برنامه ریزی شده و نویز سفید. درمان نوآورانه زیمنس برای وزوز گوش، Notch Therapy نام دارد. این اولین برنامه ای است که وزوز منحصر به فرد گوش هر فرد را شناسایی می کند و آن را در پس زمینه قرار می دهد تا مغز یاد بگیرد که با گذشت زمان آن را نادیده بگیرد.

مقاله مرتبط : دلایل وزوز کردن گوش را بدانیم

دریافت مشاوره رایگان شنوایی سنجی