فاکتورهای مهم تاثیر گذار بر قیمت سمعک

تنها اندازه سمعک نیست که قیمت را تعیین می کند. قیمت سمعک به تکنولوژی که مورد نیاز شماست و سبک زندگی شما را پوشش میدهد بستگی دارد. از عوامل موثر بر قیمت سمعک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

-رده تکنولوژی آن: سمعک ها بطور کلی در سه رده تکنولوژی پایه (معمولی)، متوسط (استاندارد) و پیشرفته (برتر) وجود دارند.

-ویژگی های سمعک: . خوشبختانه با پیشرفت های اخیر فن آوری، سمعک هایی با ویژگی های متعدد در اختیار کاربران قرار گرفته که رضایت مندی از سمعک ها را بالا برده است. هرچه سمعک مجهز به امکانات بیشتری باشد قیمت بالاتری دارد. از جمله این ویژگی ها می توان به مدار کاهنده نویز، عدم حساسیت به نویز باد، چند کاناله بودن سمعک، تغییر اتوماتیک برنامه ، آرایش چند میکروفونی و مدار حذف فیدبک اشاره کرد.

-قابلیت شارژ شدن سمعک: امروزه اغلب شرکت های سازنده، سمک های شارژی که دارای باتری های قابل شارژ هستند را ارائه می کنند. مزیت اصلی این نوع سمعک ها راحتی بسیار زیاد کاربر است چون که دیگر نیازی به تعویض باتری نیست. قیمت سمعک های شارژی بالاتر از سمعک های معمولی است.

-مدل سمعک: سمعک های سفارشی داخل گوشی نسبت به سمعک های پشت گوشی معمولی قیمت بالاتری دارند و نیز سمعک های پشت گوشی رسیور در کانال(ریک) قیمت بالاتری از سمعک های پشت گوشی مرسوم دارند.

-اندازه: سمعک های نامرئی که در عمق مجرای گوش قرار می گیرند و نیز سمعک های پشت گوشی کوچک و ظریف معمولا قیمت بالاتری نسبت به سایر مدل ها دارند.

انواع تکنولوژی در سمعک ها چند دسته است ؟

تکنولوژی سمعک ها دارای 3 دسته تقسیم بندی هستند که دسته اول پایه (Essentioal ) ، دسته دوم سمعک ها استاندارد (standard یا Mid range) و دسته سوم پیشرفته یا (premium) هستند که بسیار بر قیمت سمعک نیز تاثیر گذار است .

قیمت سمعک براساس تکنولوژی آن

سمعک ها معمولا در تمامی دنیا به دلیل دسته بندی پزشکی و کاربرد بسیار بالایی که دارند ، جز دسته کالاهای گران قیمت حساب می شوند ، اما یکی از مهم ترین عواملی که قیمت سمعک را تغییر می دهد میزان تکنولوژی به کار رفته در آن هاست .

قیمت سمعک های معمولی یا پایه از همه ارزان تر است و حداقل تکنولوژی در آن ها کار شده است .

سمعک های استاندارد یا متوسط، مجهز به برخی از تکنولوژی ها هستند و تا حدی قیمت متوسطی در بازار سمعک ها دارند .

قیمت سمعک های پیشرفته به دلیل دارا بودن تمامی تکنولوژی ها معمولا قابل توجه هستند .

چه سمعکی برای شما نیاز است ؟

با توجه به مطالب ذکر شده ، ممکن است تصور کنید که باید گران قیمت ترین سمعک را خریداری کنم تا بهترین نتیجه را از سمعک بگیرم ، خیر این چنین نیست . سمعک ها انواع مختلفی دارند و برحسب میزان و نوع کم شنوایی شما ، سبک زندگی و نیازهای مختلف شما ، انتخاب می شوند و کارایی سمعک برای هر فرد لزوما ارتباطی به قیمت آن نخواهد داشت .

انواع برند سمعک ها

سمعک سیگنیا آلمان ( زیمنس )

سمعک فوناک

سمعک اتیکن

سمعک استارکی

سمعک یونیترون

سمعک برنافن

سمعک ویدکس


مقاله مرتبط : از کجا سمعک بخریم


بررسی قیمت انواع سمعک ها

سمعک پایه (معمولی)

این سمعک ها معمولا برای افرادی توصیه می شود که در بیشتر اوقات در خانه یا مکان های خیلی خلوت و آرام هستند . با توجه به نوسان قیمت های سمعک ها لطفا با کلینیک آوانا تماس حاصل نمایید .

قیمت سمعک دیجیتال متوسط (استاندارد) ( سمعک دیجیتال چیست ؟)

سمعک پیشرفته معمولا توانایی کار کردن در محیط های مختلف را دارد و با توجه به محیطی که در آن قرار می گیرد عمل خواهد کرد و برنامه آن عوض می شود و همچنین برای افرادی که در جمع های زیادی حضور پیدا می کنند مناسب است. با توجه به نوسان قیمت های سمعک ها لطفا با کلینیک آوانا تماس حاصل نمایید .

قیمت سمعک دیجیتال پیشرفته (برتر)

سمعک دیجیتال برتر ، از سمعک های دیجیتال پیشرفته بالاتر و بهتر هستند و دارای کیفیت در گفتار بالاتری هستند و برای همه محیط های شنیداری مناسب هستند .در واقع آنها بهترین گزینه برای سبک زندگی فعال و پویا هستند.

برخی از امکانات سمعک دیجیتال برتر :

• تعداد کانال های زیادی دارند.

• همزمان چندین برنامه مختلف دارند

• وایرلس هستند.

• پوشش نانو و ضد آب دارند

• قابلیت اتصال به تلفن، تلویزیون و … دارند.

• صدای آن ها بسیار شفاف، طبیعی و بدون نویز مزاحم می باشد

قیمت سمعک نامریی

این سمعک ها به هیچ عنوان قابل مشاهده نیستند و کاملا نامرئی اند. در این نوع سمعک ها از اجزای بسیار کوچکی استفاده می شود تا سمعک به قدری کوچک و ظریف در آید که از بیرون قابل رویت نباشند. قیمت سمعک نامرئی به دلیل ساخت پوسته سفارشی و منحصر برای هر فرد، نسبت به مدل های مشابه کمی بالاتر است.

قیمت سمعک پشت گوشی

اگر مطالب بالا را به صورت دقیق مطالعه کرده باشید حتما متوجه شده اید که سمعک پشت گوشی نیز همانند سایر مدل ها در چندین رده تولید می شود و قیمت آن تا حد زیادی به رده تکنولوژی آن بستگی دارد:

– پایه (معمولی)،

– متوسط (استاندارد)

– پیشرفته (برتر)

دریافت مشاوره رایگان شنوایی سنجی