تاریخچه سمعک اتیکن

شرکت اتیکن در سال 1904 توسط هانس دمانت در دانمارک تأسیس شد. سمعک اتیکن  با شور و شوق یک مرد برای کمک به همسرش برای زندگی بهتر آغاز می شود. Camilla Demant دچار کم شنوایی بود و Hans Demant می خواست که او بهتر بشنود.  اما او فقط به شنوایی همسرش اهمیت نمی داد ، بلکه به او به عنوان یک فرد منحصر به فرد اهمیت می داد. وقتی دیگران فقط جنبه های بالینی و تجاری را می دیدند ، او می توانست تفاوت های ظریف دیگری را نیز مشاهده کند.

او دید که چگونه کم شنوایی بر تمام سطوح زندگی تأثیر می گذارد و فهمید که کمک به همسرش در واقع کمک به خودش است، او نه تنها شنوایی همسرش را برگرداند، بلکه به او اعتماد به زندگی را نیز برگرداند. اتیکن با استفاده از این اصل مراقبت ، به یکی از رهبران جهان در سمعک با عملکرد بالا تبدیل شده است. امروز ، اتیکن سابقه طولانی در ایجاد تفاوت در تغییر زندگی از طریق سلامت شنوایی دارد و هنوز علاقه مند به کمک به مردم برای شنیدن بهتر است ، که این مسیر را برای شرکت اتیکن تعیین می کند. تلاش آنها برای نوآوری ، شرکت را در راس فناوری و طراحی پیچیده قرار می دهد. سمعک های اتیکن که تحت مراقبت تولید شده اند ، برای توانمندسازی افراد با نیازهای شنوایی ساخته شده اند تا بتوانند آزادانه ارتباط برقرار کنند ، به طور طبیعی تعامل داشته و به طور فعال در زندگی شرکت کنند.

اقدامات بشر دوستانه سمعک اتیکن

بنیاد شنوایی ویلیام دمانت (بنیاد شنوایی اتیكن سابق) روش دیگری است كه اتیكن مردم را در اولویت قرار می دهد. این سازمان خیریه تلاش می کند تا از اقدامات بشردوستانه غیرانتفاعی برای کمک به افرادی که دسترسی کم به درمان های کم شنوایی و سمعک دارند یا اصلا دسترسی ندارند، پشتیبانی کند. به همین منظور ، بنیاد شنوایی ویلیام دمانت ، ماموریت های جهانی سالانه را برای کمک به افراد در سراسر جهان برای دریافت مراقبت های بهداشتی شنوایی مورد نیاز خود برگزار می کند. آنها همچنین یک برنامه بازیافت را اجرا می کنند که سمعک های اهدا شده را جمع آوری کرده و آنها را برای مکان هایی که به فناوری سلامت شنوایی نیاز دارند ، می فرستد.

شرکت های خواهر اتیکن

شرکت مادر اتیکن که Demant A/S نام دارد( و قبلا تحت عنوان William Demant Holdings بود)، برندهای برنافن، سونیک و کالاهای پزشکی اتیکن را نیز تولید می کند. برنافن ارائه دهنده سمعک های کاملی همچون مدل Zerena و Supremia است. برند سونیک، مدل های سمعک Captivate ، Enchant ، Celebrate و Cheer را به بازار عرضه می کند. اتیکن در زمینه کالاهای پزشکی، در ارائه سمعک های هدایت استخوانی (باها) پیشرو است، این سمعک ها که از طریق جراحی کاشت می شوند ارتعاشات صوتی را از طریق جمجمه انتقال می دهند و بر خلاف سمعک های معمولی، اصوات آکوستکی وارد شده به کانال گوش را تقویت می کنند.

پلتفرم پردازشی Velox

Velox آخرین سیستم عامل پردازشی اتیکن است ، یک سیستم فوق العاده سریع و دقیق. Velox ، سمعک های اتیکن را با وضوح فرکانسی 64 باند مجهز می کند که کیفیت صدای واضح تری را به استفاده کنندگان می دهد و به پردازش شنوایی در مغز کمک می کند. کسانی که از این تکنولوژی استفاده کرده اند، از کاهش 20 درصدی تلاش گوش دادن در محیط های پر سر و صدا و 20٪ ظرفیت بیشتر برای به خاطر سپردن در شرایط چالش برانگیز صدا خبر می دهند. با سیگنال های صوتی واضح تر ، مغز دیگر برای درک صداهای درهم و برهم تلاش نمی کند. این امر به تشخیص گفتار نیز کمک می کند ، زیرا کاربران Velox،  30٪ درک بهتر گفتار و وضوح صدا را گزارش می دهند.

مدل های سمعک اتیکن

اتیکن نیز مانند همه تولید کنندگان بزرگ سمعک، مدل های سمعک خود را در سطح فن آوری و ویژگی ها متناسب با سبک زندگی و بودجه هر بیمار تنظیم می کند. سمعک های اتیکن در دو سطح تکنولوژی استاندارد و پیشرفته ارائه می شوند.

لیست مدل های سمعک اتیکن

مدل سمعک رده تکنولوژی تکنولوژی سال
Ria2 پایه 2015
Nera2 متوسط 2015
Alta2 متوسط 2015
Siya1/2 پیشرفته 2018
Opn1/2/3 پیشرفته 2016
Opn S پیشرفته 2019
Ruby پیشرفته 2020

 

مقاله مرتبط : سمعک زیمنس 

سمعک اتیکن مدل OPN S

سمعک OPN S جدیدترین سمعک اتیکن است. این سمعک ها به شما کمک می کنند تا از محدودیت ها خلاص شوید و در محیط های دشوار گوش دادن به گفتگو بپیوندید. برخی از ویژگی های این سمعک منحصر به فرد عبارتند از:

– پلتفرم پیشرفته تر و قدرتمندتر Velox S s از فناوری های کلیدی پشتیبانی می کند که با تلاش کمتری شنوایی بهتری را ارائه می دهند و اتصال بی سیم آسان تری به سایر دستگاه ها دارد

– مدل miniRITE R آن با دارا بودن باتری لیتیومی قابلیت شارژ سریع را دارد و در کل روز برایتان کار می کند

– OpenSound Navigator به روز شده، مرزهای تجربه صدای باز را توسعه داده است

– فناوری OpenSound Optimizer ، پیشرفت چشمگیری در کیفیت صدا و درک گفتار فراهم می کند و اجازه می دهد تا 30 % نشانه های گفتاری بیشتری در دسترس قرار گیرند

– OpenSound Booster در موقعیت های روزمره کمک بیشتری می کند

– مزایای سطح پیشرفته تکنولوژی BrainHearing ، درک گفتاری را در حد شنوایی طبیعی در محیط های پر سر و صدا فراهم می کند

این سمعک در مدل های مختلف پشت گوشی، داخل گوشی و رسیور در کانال موجود است.

سمعک اتیکن مدل OPN

سمعک OPN اتیکن مجهز به تکنولوژی open sound solution از پلتفرم Velox می باشد. این فناوری تصویری کامل از محیط صوتی را در اختیار کاربران قرار می دهد ، که به آنها این امکان را می دهد تا بر روی صداهایی که می خواهند بشنوند تمرکز کنند. علاوه بر این ، OPN تجربه منحصر به فردی را ایجاد می کند که آن را از سمعک های قدیمی متمایز می کند. به جای سرکوب صداها ، open sound solution  در سمعک OPN اطلاعات صوتی بیشتری را در اختیار کاربران قرار می دهد و بنابراین تجربه شنیدن طبیعی تری را به شما ارائه می دهد. با استفاده همزمان از صداهای محیطی ، افراد می توانند تصمیم بگیرند تا روی صداهایی که می خواهند بشنوند تمرکز کنند. آنالیزورهای محیطی OpenSound Navigator  محیط گوش دادن فرد را بصورت 360 درجه کامل، 100 بار در ثانیه اسکن می کنند. پلتفرم Velox مجهز به الگوریتم هایی است که هر صدا را تحلیل و متعادل می کند. حتی در شرایط پر سر و صدا ، کاربران OPN می توانند روی صداهایی که می خواهند بشنوند تمرکز کنند. اطلاعات دقیقی در اختیار کاربران قرار می گیرد که مکان یابی و تفکیک منابع صوتی را آسان تر می کند تا بتوانند بر آنچه مهم می دانند تمرکز کنند. این اتفاق خیلی سریع رخ می دهد و توانایی شنونده را در تغییر تمرکز در صورت تمایل تسهیل می کند.

مزایا opn سمعک اتیکن

open sound solution  مزایای شناختی قابل توجهی دارد. با استفاده از فناوری  BrainHearing اتیکن ، که از فرایند شنوایی مغز پشتیبانی می کند ، دارندگان OPN طیف کاملی از صدا را در محیط خود تجربه می کنند. تکنولوژی BrainHearing از مغز برای فرایند شنیدن طبیعی حمایت می کند. هنگامی که افراد دچار کم شنوایی می شوند ، مغز برای پر کردن شکاف رخ داده در سیگنال های شنوایی تلاش می کند ، که در نهایت مغز را خسته می کند و می تواند به مواردی مانند زوال عقل یا دمانس منجر شود. فناوری BrainHearing در سمعک های اتیکن، با چهار ویژگی اصلی از سیستم شنوایی پشتیبانی می کند: 1-برای پرداختن به تشخیص گفتار ،ویژگی SpeechGuard E از اصوات گفتاری محافظت می کند و کاربران را قادر می سازد الگوهای گفتاری را پیش بینی کنند. به ویژه در شرایط پر سر و صدا که ممکن است صدای گویندگان مختلف گنگ شود بسیار مفید است. 2-ویژگی Spatial Sound از توانایی های طبیعی مغز برای شناسایی جهت صداها پشتیبانی می کند و کاربران سمعک را در مکان یابی اصوات کمک می کند. 3-ویژگی FreeFocus ، به کاربران سمعک کمک می کند روی صداهایی که ترجیح می دهند بشنوند تمرکز کنند و همچنین در جابجایی بین مکالمه و محیط های مختلف صدا کمک می کند. 4-با درک اینکه شنوایی یک تجربه کاملاً شخصی است ، ویژگی YouMatic به دارندگان سمعک اتیکن امکان می دهد تا سمعک های خود را برای رفع نیازهای خاص خود تنظیم کنند.

فناوری TwinLink در opn

OPN فناوری TwinLink را ارائه می دهد که دو سیستم ارتباطی بی سیم در یک سمعک است. OPN برای شبیه سازی ارتباط گوش به گوش بین دو سمعک، به ارتباط مغناطیسی میدان نزدیک (NFMI ) مجهز است. TwinLink همچنین با استفاده از بلوتوث این امکان را برای دارندگان OPN فراهم می کند تا تماس های تلفنی ، موسیقی و سایر رسانه ها را مستقیماً  و به شکل بلوتوثی از تلفن همراه به سمعک های خود منتقل کنند. OPN  از طریق وب سرویس (IFTTT.com) ، اولین سمعک برای اتصال به اینترنت است. اتصال سمعک به اینترنت، استفاده کنندگان OPN را قادر می سازد صداهایی که در زندگی روزمره معمولاً تجربه می شوند (زنگ در ، مانیتور کودک ، دزدگیر ، ترموستات ، سیستم های امنیتی و غیره) را از سمعک بشنوند.

سمعک Opn با قابلیت استفاده از اینترنت دارای چندین ویژگی اضافی است زیرا می تواند از طریق اینترنت و بلوتوث به دستگاه های دیگر متصل شود. سمعک ها با تلفن شما همگام سازی می شوند تا بتوانید بدون هیچ هدفونی تماس تلفنی برقرار کرده و به موسیقی گوش دهید. هر چیزی که دارای بلوتوث فعال باشد می توانید سمعک را به آنها متصل کنید. این بدان معنی است که سمعک ها همچنین می توانند به مواردی مانند زنگ در ، لوازم خانگی یا حتی مانیتور کودک متصل شوند. بعداً وقتی زنگ خانه به صدا در می آید ، یک “آلارم” کوچک در گوش خود و از طریق سمعک خواهید شنید تا به شما اطلاع دهد.

 

مقاله مرتبط : مشاوره آنلاین خرید سمعک

سمعک اتیکن مدل Siya

سمعک های Siya با تقویت جزئیات غنی صدا به شما کمک می کنند تا بهتر بشنوید ، بنابراین می توانید روی هر لحظه ارزشمند تمرکز کنید. سمعک های Siya دارای فناوری BrainHearing هستند که به مغز شما کمک می کند تا اصوات را راحت تر درک کند. برخی از ویژگی های برجسته این سمعک عبارتند از:

– کیفیت صدای عالی

-اتصال بی سیم آسان به دستگاه ها

-کاهش موثر سر و صدا

-انتخاب مدل ها و ویژگی های مختلف

 

 

سمعک اتیکن مدل Alta

Alta بر اساس پیشرفته ترین فناوری اتیکن ساخته شده است و بهترین عملکرد گوش دادن را به شما می دهد. همراه با طیف وسیعی از ویژگی های موفق پردازشی که کیفیت صدای پیشرفته تری به شما می دهند و از تلاش شما برای گوش دادن و درک گفتار می کاهند. سمعک های Alta2 در حال حاضر بهترین سمعک ارائه شده توسط اتیکن است. Alta2 در طیف گسترده ای از سبک های پشت گوشی، داخل گوشی و رسیور در کانال و نیز با گزینه های رنگی مختلفی ارائه می شود که اطمینان حاصل کند آلتا متناسب با سلیقه فردی است. طراحی جدید مدل های داخل گوشی و رسیور در کانال، نحوه تفکر شما در مورد سمعک را تغییر می دهد. آنها کوچکتر و زیبا تر از همیشه هستند. فراموش خواهید کرد که آنها را در گوش دارید زیرا بسیار راحت هستند. تعادل کامل بین مدل ، اختیار و عملکرد را برای خود کشف کنید. با استفاده از سمعک های سفارشی در گوش (ITE) Alta2 ، شما همچنین می توانید یک راه حل تجویز محتاطانه را که در گوش شما پنهان می شود ، انتخاب کنید. Alta2 همچنین در برابر آب و گرد و غبار مقاوم است و آن را شریک ایده آل شما برای همه فعالیت ها می کند. با ویژگی های جدید Alta2 می توانید در شرایط دشوار به وضوح بیشتر و درک بهتر گفتار برسید. این به شما کمک می کند صداهایی را که می شنوید به شکلی بهتر سازماندهی کنید و به شما آگاهی بهتری از دنیای اطراف خود می دهد. آنها به شما امکان می دهند صداهایی را که می خواهید روی آنها تمرکز کنید اولویت بندی کنید و به شما امکان می دهد گوینده ای را که می خواهید به او گوش دهید ، انتخاب کنید. اگر تصمیم دارید که از زندگی لذت ببرید ، یک Alta2 برای شما وجود دارد.

سمعک اتیکن مدل Nera

در محدوده سمعک های رده متوسط دیجیتال، Nera2 به سادگی بهترین راه حل است که اتیکن ارائه داده است. این سمعک دارای ویژگی های پیشرفته ای است و در طیف گسترده ای از سبک های پشت گوشی، داخل گوشی و رسیور در کانال با بسیاری از گزینه های رنگی ارائه می شود. طراحی جدید مدل های داخل گوشی و رسیور در کانال آن، کوچکتر و زیباتر از همیشه در دسترس هستند. همچنین، اتیکن Nera2 را به گونه ای طراحی کرده است که در برابر آب ، رطوبت و گرد و غبار مقاوم باشد و اگر سبک زندگی فعالی داشته باشید راحتی شما را فراهم می کند. این سمعك با اینکه در رنج متوسط است ولی ویژگی های پیشرفته ای، از قبیل آگاهی مکانی از صدا ، دارد که به شما در دستیابی به وضوح و درک بهتر گفتار در شرایط دشوار کمک می کند. این به شما کمک می کند صداها را به شیوه ای بهتر سازماندهی کنید و از دنیای اطراف خود آگاهی بهتری داشته باشید. به شما امکان می دهد صداهایی را که می خواهید روی آنها تمرکز کنید اولویت بندی کنید ، می توانید گوینده ای را که می خواهید به او گوش دهید ، انتخاب کنید.

 

سمعک اتیکن مدل Ria

سمعکRia بهترین راه حلی است که اتیکن در محدوده سمعک های پایه ارائه کرده است. این سمعک دارای مدل های مختلف پشت گوشی، داخل گوشی و رسیور در کانال با رنگ های مختلف می باشد. برای اینکه سمعک خوبی طراحی و ساخته شود، باید به چیزهای دیگری فراتر از بلند کردن ساده اصوات فکر کرد. این به دلیل روشی است که ما بطور طبیعی می شنویم ، گوش های ما با هم کار می کنند تا مکان صدا را تشخیص دهند و به ما کمک می کنند که انتخاب کنیم به چه چیزیگوش دهیم. گوش ها به راحتی صداها را جمع آوری کرده و به مغز می فرستد. مغز شما جایی است که در واقع می شنوید ، مغز است که اصوات را به معنی تفسیر می کند. هنگامی که کم شنوایی دارید ، به سمعک نیاز دارید تا به شما کمک کند تمام اطلاعات موجود در صداها را جمع آوری کنید تا بتوانید آن را به مغز ارسال کنید. هرچه مغز شما اطلاعات را با جزئیات بیشتری دریافت کند ، تشخیص و درک آنچه می شنوید راحت تر است. سمعک های Ria کیفیت صدای عالی را ارائه می دهند و اصوات را به شکل طبیعی خود حفظ می کنند تا شنیدن را آسان و واقع بینانه کنند. نکته کلیدی در کیفیت صدای عالی Ria2 تراشه کوچک اما بسیار قدرتمند پردازش صدا Inium است ، همان تراشه ای که در سمعک های سطح پیشرفته و سطح متوسط استفاده می شود. این ویژگی، Ria2 را قادر می سازد تا طیف گسترده ای از صداهای مختلف را پردازش کرده و اطلاعات بیشتری را با کیفیت بالا به مغز شما ارسال کند. این به شما کمک می کند مکالمه ها را حتی در محیط های پر سر و صدا بهتر درک کنید.

 

سمعک Xceed: پر قدرت ترین سمعک دنیا

اتیکن اخیرا سمعک Xceed را برای کم شنوایی های شدید تا عمیق معرفی کرده است. این سمعک پشت گوشی قوی ترین سمعک دنیا شناخته شده است و دارای دو قدرت سوپر پاور و اولترا پاور می باشد. همچنین سمعک Xceed Play در رنگ بندی متنوع و شاد برای کودکان دچار کم شنوایی شدید تا عمیق معرفی شده است. فناوری منحصر به فرد جدید در Xceed با دسترسی بیشتر به شما در گفتار ، از شما در این شرایط پشتیبانی می کند. ثابت شده است که Xceed در مقایسه با نسل قبلی سمعک های قدرتمند ، وضوح گفتار بهتری را با تلاش کمتری برای گوش دادن در محیط های پر سر و صدا ارائه می دهد. مزایایی که این سمعک دارد عبارت است از:

– دسترسی به گفتار 360 درجه با تلاش کمتر

– صدای شفاف و برجسته با جزئیات بیشتر

-جلوگیری از صداهای سوت آزار دهنده

-اتصال بی سیم آسان به بسیاری از دستگاه ها

 

 

برنامه های سمعک و لوازم جانبی اتیکن

برنامه Oticon ON

Oticon ON یک اپلیکیشن تلفن همراه است که سمعک های شما را قادر می سازد تا با سایر دستگاه ها و خدمات متصل به اینترنت ارتباط برقرار کنند. با روشن و خاموش کردن سمعک تان، می توانید کنترل چراغ ها ، دزدگیر منزل یا سیستم گرمایشی منزل خود را در دست بگیرید. به سمعک های خود بگویید تا هنگام اتمام باتری سمعک ، تمام شدن کار لباسشویی یا شخصی که درب منزل است ، شما را باخبر سازد. با Oticon ON ، همه چیز به خود شما بستگی دارد. مزایای استفاده از این اپلیکیشن عبارتند از:

– تنظیم میزان صدا

– تغییر برنامه ها

-بررسی میزان باتری

-یافتن و دسترسی به ویژگی های سمعک

-دسترسی به توصیه های مشاوره ای

-دسترسی به دستورالعمل های کاربر

-اتصال به با دستگاه های مجهز به IFTTT

ارتباط مستقیم بلوتوثی ConnectClip سمعک اتیکن

تمام سمعک های بلوتوثی اتیکن، قابلیت ارتباط مستقیم و بدون واسطه با سیستم های آیفون(تلفن همراه، آیپد و آیپاد) را دارند. یعنی سمعک میتواند به عنوان یک هدفون استریو و با کیفیت عمل کند و صدا را مستقیما از این وسایل دریافت کند. برای صحبت در تماس تلفنی، وسیله جانبی ConnectClip که روی لباس شما گیره می شود صدای شما را گرفته و بصورت هندزفری منتقل می کند. اگر تلفن همراه شما اندروید است و از Audio Streaming for Hearing Aids  (ASHA) حمایت می کند، می توانید صدا را مستقیما از تلفن همراه یا سایر وسایل دریافت کنید و برای صحبت در تماس تلفنی باید ConnectClip داشته باشید. اگر اندروید تلفن همراه یا سمعک شما از ASHA حمایت نمی کند، برای انتقال صدا به سمعک باید حتما ConnectClip داشته باشید.

با استفاده از وسیله جانبی ConnectClip، سمعک شما نقش یک هدفون را دارد و ConnectClip میکروفون شماست. شما می توانید با ConnectClip :

-با هرنوع تلفن همراه مدرنی که دارید، تماس تلفنی هندزفری برقرار کنید

-با استفاده از تکنولوژی بلوتوثی، با هر نوع رایانه یا تبلتی تماس تصویری برقرار کنید

– صدا را از دستگاه پخش موسیقی یا رایانه خود به صورت استریو به سمعک ارسال کنید

– از ConnectClip به عنوان میکروفون از راه دور که روی لباس هرکسی که می خواهید از دور صدای او را بشنوید قابل نصب است، استفاده شود. سپس صدای او را مستقیماً به سمعک شما می فرستد

-از ConnectClip به عنوان ریموت کنترل سمعک استفاده کنید

ConnectLine Streamer Pro سمعک اتیکن

Streamer Pro یک وسیله کوچک و گردنی است که استفاده از تلویزیون ، تلفن ثابت ، تلفن همراه ، رایانه های شخصی و پخش کننده های mp3 را برای کاربران سمعک به همان راحتی که بقیه استفاده می کند ، آسان می کند. این وسیله جانبی، شما را به یک هدست بی سیم هندزفری تبدیل می کند. در حال حاضر با تمام نسخه های سمعک های بی سیم سازگار است از جمله مدل های : Alta2 Pro ، Alta2 ، Nera2 Pro ، Nera2 ، Ria2 Pro ، Ria2 ، Alta Pro ، Alta ، Nera Pro ، Nera ، Ria Pro ، Ria ، Intiga (RITE) ، Agil Pro ، Agil ، Acto Pro ، Acto ، Ino Pro ، Chili SP9 ، Chili SP7 ، Chili SP5 ، Dynamo (4،6،8،10) ، Epoq XW ، Epoq W ، Epoq V ، Vigo Pro Connect ، Vigo Connect ، Dual XW ، Dual W ، Dual V ، Spirit Synergy ، Spirit Zest Plus ، Spirit Zest Communicate ، Safari 900 ، Safari 600 ، Sensei ، Sensei Pro ، H160v2Ti و Synergy Sense ، به جز محصولات CIC ، CIC Power ، MIC ، MIC Power و ITC Power . (این محصولات ممکن است به بروزرسانی نرم افزار نیاز داشته باشد).

برای گرفتن تماس یا جابجایی از تلفن به منبع صوتی دیگر ، تنها کاری که کاربران باید انجام دهند این است که یک دکمه را فشار دهند. با استفاده از Streamer Pro قادر خواهید بود:

-با فشار دادن یک دکمه، همه راه حل های ConnectLine را کنترل کنید

-از درک بالاتر گفتار و کیفیت صدای طبیعی بیشتری برخوردار شوید

-سمعک های خود را به یک هدست بی سیم تبدیل کنید ، تا صدای واضح به هر دو گوش بدهد

-میزان صدا و برنامه های سمعک خود را از راه دور تغییر دهید

 

 

TV Adapter سمعک اتیکن

با استفاده از وسیله جانبی TV Adapter، شما می توانید صدای تلویزیون را مستقیما در گوش های خود بشنوید. می توانید از سمعک های خود به عنوان هدفون بی سیم و استریو برای تلویزیون خود استفاده کنید. شما با داشتن TV Adapter می توانید:

-صدا را از تلویزیون مستقیماً به سمعک خود منتقل کنید ، بنابراین می توانید آن را به وضوح بشنوید

-میزان صدای دلخواه خود را کنترل کنید در حالی که میزان صدای تلویزیون را برای دیگران راحت نگه دارید

-برای کنترل صدای تلویزیون در سمعک ها از برنامه سمعک ما یعنی برنامه  Oticon ON استفاده کنید

– TV Adapter را به سیستم موسیقی متصل کنید تا موسیقی را به سمعک خود منتقل کنید

TV Adapter اتیکن، با استفاده از کابل های ارائه شده می تواند تقریباً به هر دستگاه صوتی متصل شود.

 

Phone Adapter  سمعک اتیکن

آداپتور تلفن، امکان اتصال سمعک به تلفن ثابت آنالوگ سنتی را فراهم می کند. این راه حل از تماس های ورودی و خروجی پشتیبانی می کند. در طول تماس ، سمعک های شما به یک هدست تبدیل می شوند و از ConnectClip یا Streamer Pro به عنوان میکروفون استفاده می شود. آنها با هم امکان برقراری تماس ثابت ثابت و راحت را دارند.

EduMic سمعک اتیکن

 EduMic  یک وسیله جانبی سمعک است که استفاده از آن بسیار آسان است و عملکردهای بسیاری دارد و به شما کمک می کند فعال و درصحنه باشید. این وسیله چندین عملکرد مختلف دارد:

-می تواند به عنوان یک میکروفون از راه دور باشد و صدای معلم ، مربی ورزشی ، مدیر جلسه یا دوستتان را مستقیماً به سمعک شما منتقل کند

-می تواندگیرنده تله کویل باشد :  صدا را از سیستم لوپ شنوایی عمومی ضبط می کند و آن را به سمعک شما می فرستد. در سینما ، تئاتر و بسیاری از اماکن عمومی کاربرد دارد

-می تواند پخش کننده رسانه باشد:  صدا را از رایانه ، تبلت یا تلویزیون مستقیماً به سمعک می فرستد

در هر حالت ، EduMic به شما کمک می کند تا با صدای مستقیم و شفاف بر مسافت و سر و صدای مزاحم غلبه کنید.

 

ریموت کنترل سمعک اتیکن

با ریموت کنترل می توانید سمعک های خود را با احتیاط و از راه دور تنظیم کنید. ریموت کنترل به صورت بی سیم به سمعک شما متصل می شود ، بنابراین به راحتی می توانید:

-میزان صدا را تنظیم کنید

-برنامه سمعک را تغییر دهید

-سمعک های خود را بی صدا یا روشن کنید

برای کسب اطلاعات بیشتر ، با شنوایی شناسان ما تماس بگیرید.

سوال 1: جدیدترین مدل سمعک اتیکن چیست؟

سمعک جدید اتیکن که Opn S نام دارد، کنترل و سهولت بیشتری را در اختیار افراد با کم شنوایی قرار می دهد. این سمعک ، پیشرفته ترین سمعک متصل به اینترنت ، طراحی شده برای تجربه شنوایی راحت تر و شخصی تر به افراد کم شنوا می باشد.

سوال2: بهترین سمعک اتیکن کدام است؟

Xceed سمعک جدید اتیکن، قدرتمندترین سمعک در جهان است.  اتیکن، نمونه کارهای سمعک خود را با راه اندازی سمعک های قدرتمند Oticon Xceed و Oticon Xceed Play برای کاهش شنوایی عمیق تکمیل می کند. اتیکن معتقد است سمعک Xceed، خروجی 146 dB SPL و 87 dB full-on-gain دارد. این سمعک مجهز به پلتفرم Velox S و تکنولوژی BrainHearing است. همچنین قابلیت اتصال آن به وسایل دیگر مشابه سمعک های خانواده Opn S می باشد.

 سوال 3: محبوب ترین مدل های سمعک اتیکن کدامند؟

مدل های داخل گوشی یا نامرئی  Alta، Nera و Ria شناخته شده ترین و محبوب ترین مدل های سمعک اتیکن هستند که مجهز به تکنولوژی BrainHearing هستند.

سوال 4: آیا با سمعک می توان حمام کرد؟

بهتر است قبل از دوش گرفتن ، استحمام یا شنا ، سمعک را از گوش خود خارج کنید. همچنین اگر از سمعک رسیور در کانال گوش استفاده می کنید ، چون رسیور توسط قاب یا پوشش خاصی محافظت نمی شود بنابراین می تواند آسیب ببیند.

سوال 5: چه تفاوتی بین سمعک OPN3 با OPN1/2 اتیکن وجود دارد؟

تفاوت بین Opn 1 ، 2 و 3 در میزان موثر بودن OpenSound Navigator برای بیمار است. اگر بیمار Opn 3 را انتخاب کند (برخلاف Opn 1 یا 2) ، به اندازه کافی  یک محیط صوتی تمیز نخواهد داشت.

سوال 6: برنامه  live listen در سمعک های اتیکن چیست؟

live listen  به میکروفون آیفون اجازه می دهد تا صدا را به AirPod های جفت شده منتقل کند. بیش از چهار سال است که Live Listen وجود دارد و با مجموعه خاصی از سمعک ها کار می کند تا بتوانند صدا را از آیفون بلند کنند و آن را برای شنوندگان تقویت کنند.

سوال 7: سمعک های اتیکن من کجا هستند؟

با استفاده از برنامه Oticon On ، نقشه “آخرین موقعیت مکانی” نشان می دهد که سمعک و تلفن شما برای آخرین بار کجا بودند. بنابراین شما می دانید که به کجا مراجعه کنید. در آن مکان ، از ویژگی “یافتن سمعک من” استفاده می کنید که هنگامی که 30 فوت از سمعک Opn خود فاصله دارید سمعک هشدار می دهد.

سوال 8: بهترین برنامه های سمعک برای آیفون کدام ها هستند؟

9 برنامه از بهترین برنامه های سمعک برای تلفن همراه آیفون عبارتند از:

1- TruLink Hearing Control

2- Eargo

3- My Lively

4- Resound Smart 3D

5- Oticon ON

6- Phonak Remote

7- Widex Beyond

8- Miracle Ear MEControl

9- LifeEar App by MDHearingAid